Menu Content/Inhalt
Home arrow Pogoda
Chcesz wejść na Triglav? Sprawdź pogodę. Drukuj Poleć znajomemu
Dobre warunki atmosferyczne to podstawa każdego udanego i bezpiecznego wyjazdu w góry. Dlatego warto przed podróżą sprawdzić co może nas spotkać na miejscu i dostosować termin wyjazdu do kaprysów pogody.
Osoby planujące wyjście na Triglav czy też inną ze wspaniałych gór Alp Julijskich, mają do wyboru kilka atrakcyjnych serwisów pogodowych.
Wybierając się w Alpy Julijskie długoterminową prognozę polecam sprawdzać w serwisie http://www.aaccuweather.com/ dla Bled i Bohinjskiej Bistricy. Serwis ten jako jeden z niewielu oferuje 15 dniowe prognozy pogody:
Możemy także skorzystać z serwisu The Weather Underground - baner pojawiający się na naszej stronie wyświetla prognozę dla Kredaricy (2541 m n.p.m.), szczytu polożonego na bardzo popularnym szlaku łączącym dwa schroniska: Dom Valentina Stanica i Triglavski Dom. Długoterminową pogodę dla regionu Kranjska Gora (też przecież blisko) sprawdzimy w serwisie WeatherOnline.
Dodatkowo na ONET.PL warto porównać pogodę dla Ljubljany i Klagenfurtu, co pozwoli również wyrobić sobie pewien obraz panujących w tamtym rejonie warunków meteorologicznych.
Na stronie Agencji Środowiska ARSO (będącej częścią Ministerstwa Środowiska i Planowania Przestrzennego Słowenii) możemy sprawdzić na mapie pogody prognozę na 2 najbliższe dni dla tego kraju. Na stronie ARSO dostępna jest również między innymi opisowa prognoza pogody dla Alp Julijskich.
Aktualną pogodę dla tego rejonu Słowenii można dokładnie sprawdzić na stronie prywatnej stacji meteo w Bohinj, czyli miejscowości będącej często punktem wypadowym na Triglav.
Uzupełnieniem tych informacji mogą stać się widoki z kamer internetowych np. Dyrekcji Dróg Ministerstwa Transportu Słowenii czy znajdującej sie na naszej stronie kamery z widokiem na Triglav, umieszczonej na górnej stacji kolejki linowej na Vogel .
Myślę, że warto przeczytać również kilka słów na temat klimatu, szczególnie dotyczy to osób po raz pierwszy wybierających się w rejon Alp Julijskich.
 
« poprzedni artykuł

Alpy Julijskie

095_m._triglav_[4].jpg

Ulubione

 
 

Tag Cloud

alp bohinj dom planika glava kamera kredarica mapy mojstrana nocleg pogoda rudno polje schr trigla triglav triglavski
designed by www.madeyourweb.com | joomla templates